Przejdź do treści

Wczasy we Włoszech – wakacyjny wypad do Rimini

  • przez
italia rimini

Rimini to miasto w regionie Emilia-Romagna w północnych Włoszech i stolica Prowincji Rimini. Rozciąga się wzdłuż Morza Adriatyckiego, na wybrzeżu między rzekami Marecchia i Ausa. Jest to jeden z najbardziej znanych nadmorskich kurortów w Europie, dzięki swojej 15-kilometrowej piaszczystej plaży, ponad 1000 hoteli oraz tysiącom barów, restauracji i dyskotek. Rimini to miasto sztuki ze starożytnymi zabytkami rzymskimi i renesansowymi, jest również miejscem narodzin słynnego reżysera filmowego Federico Felliniego. To miejsce gdzie można spędzić fantastyczne wakacje.

Rimini – miasto gwiazd i pięknych plaż

Rimini słynie z długiego odcinka złotych piasków i jest to idealne miejsce do wypoczynku, cieszenia się słońcem i kąpieli w ciepłym Adriatyku. Zaczynając od Parco Federico Fellini, plaża rozciąga się na wiele kilometrów i przy niej znajduje się wiele pierwszorzędnych hoteli, bary plażowe oraz restauracje. Plaże są duże pokryte miękkim i ciepłym piaskiem, znajdziemy na nich leżaki do wygodnego odpoczynku. Rimini jest wspaniałą kurortową miejscowością dlatego też, odwiedza ją wiele gwiazd filmowych i celebrytów. Zachęca do odwiedzenia nie tylko cudownymi plażami i ciepłą wodą Adriatyku, ale również bogatą historią, która pozostawiła po sobie wiele atrakcji turystycznych.

rimini-plaża

Rimini – lotnisko

Lotnisko na które trafami kiedy podróżujemy do Rimini znajdujące się w Miramare. Port lotniczy pod patronatem słynnego reżysera z Włoch, Federico Felliniego jest otwarty w tygodniu w godzinach od 8 do 20, a w weekendy od 6 do 22. Znajduje się ono około 8 kilometrów od centrum Rimini oraz około 16 kilometrów od Republiki San Marino. Lotnisko jest dobrze skomunikowane z tymi miejscowościami. Tuz po wyjściu z terminalu portu lotniczego zobaczyć możemy postój taksówek. Drugą możliwością jest podróż autobusem. Obok wyjścia z hali przylotów znajdziemy przystanek autobusowy, z którego co pół godziny odjeżdża autobus między innymi do centrum Rimini.

Ceny we Włoszech

Wybierając się do Włoch musimy wyposażyć się w zapas gotówki. Płatności we Włoszech są realizowane w euro i to właśnie w tej walucie będziemy ponosić koszty w trakcie pobytu w Rimini A oto przykładowe ceny we Włoszech: podstawowe menu na lunch w dzielnicy biznesowej to koszt około 13 €, posiłek w restauracji typu fast food kosztować nas będzie około 8 €, 500 g lokalnego sera to najczęściej koszt około 7 €, 0,5 l piwa kupionego w supermarkecie to koszt około 1,30 €, 1 butelka czerwonego wina stołowego, dobrej jakości kosztować będzie około 7 €. Jedna noc w 3 gwiazdkowym hotelu kosztować może od 200 złotych, aż do 450 złotych za jedną osobę. Wszystko zależy od lokalizacji hotelu.

rimini-atrakcje

Rimini – plaża

Plaże w Rimini są pokryte ciepłym, złotym piaskiem, są one dość szerokie i możemy znaleźć przy niech wiele atrakcji, które zapewnią że nikt nie będzie się na nich nudził. Jedna z najbardziej popularnych plaż w Rimini to plaża Egisto 38. Jest to idealna plaża dla rodziny, która chce spędzić tanie wakacje w all inclusive na wybrzeżu Adriatyku. Jest to miejsce gdzie można się zrelaksować. Jest tam również bardzo wiele atrakcji dla dzieci takich jak: kreatywne warsztaty, kluby dla dzieci, mini dyskoteki, mini pokazy, poszukiwanie skarbów, przyjęcia. Egisto 38 znajduje się pomiędzy plażami Rimini, które oferują duże place zabaw z: huśtawkami, centrum zabaw, z domkami i zjeżdżalni z bajecznymi postaciami. Większość plaż w Rimini zapewnia nam właśnie takie atrakcję.

Rimini – popularne atrakcje

Rimini to miejsce pełne wspaniałych atrakcji, których nie wolno ominąć będąc w tej kurortowej miejscowości. Łuk Augusta, szczycący się miejscem na końcu Corso d’Augusto, to fantastyczne miejsce i główna historyczna budowla, która stoi w centrum Rimini. Zbudowany został w 27 r p.n.e w ramach obrony Flaminii, która została zniszczona w latach 30. XX wieku, nazwana została tak na cześć Cezara Augusta. Pierwotnie na szczycie bramy stał imponujący posąg cesarza, ale został on zastąpiony późniejszym średniowiecznym. Dziś łuk stoi w fantastycznym stanie pomimo swojego ogromnego wieku. Dla osób zainteresowanych archeologią i historią starożytną Museo della Citta jest idealnym miejscem do odwiedzenia. To wspaniałe muzeum można znaleźć w obrębie starego klasztoru przy Via Luigi Tonini, w odległości krótkiego spaceru od Ponte di Tiberio i Piazza Tre Martiri. W tym muzeum można znaleźć oszałamiające 1500 artefaktów i reliktów, które sięgają czasów prehistorycznych. Jeśli jesteśmy fanami fantastycznej zabawy i uwielbiamy odwiedzać parki rozrywki, to w pobliżu Rimini znajduje się największy park rozrywki Mirabilandia. Park oferuje łącznie 36 atrakcji, w tym 8 kolejek górskich. Jest to miejsce gdzie możemy spędzić cały dzień na niezapomnianej zabawie.