Rimini to miasto w regionie Emilia-Romagna w północnych Włoszech i stolica Prowincji Rimini. Rozciąga się wzdłuż Morza Adriatyckiego, na wybrzeżu między rzekami Marecchia i Ausa. Jest to jeden z najbardziej znanych nadmorskich kurortów w Europie, dzięki swojej 15-kilometrowej piaszczystej plaży, ponad 1000 hoteli oraz tysiącom barów, restauracji i dyskotek. Rimini to miasto sztuki ze starożytnymi zabytkami rzymskimi i renesansowymi, jest również miejscem narodzin słynnego reżysera filmowego Federico Felliniego. To miejsce gdzie można spędzić fantastyczne wakacje.

Rimini – miasto gwiazd i pięknych plaż

Rimini słynie z długiego odcinka złotych piasków i jest to idealne miejsce do wypoczynku, cieszenia się słońcem i kąpieli w ciepłym Adriatyku. Zaczynając od Parco Federico Fellini, plaża rozciąga się na wiele kilometrów i przy niej znajduje się wiele pierwszorzędnych hoteli, bary plażowe oraz restauracje. Plaże są duże pokryte miękkim i ciepłym piaskiem, znajdziemy na nich leżaki do wygodnego odpoczynku. Rimini jest wspaniałą kurortową miejscowością dlatego też, odwiedza ją wiele gwiazd filmowych i celebrytów. Zachęca do odwiedzenia nie tylko cudownymi plażami i ciepłą wodą Adriatyku, ale również bogatą historią, która pozostawiła po sobie wiele atrakcji turystycznych.

rimini plaża

Rimini – lotnisko

Lotnisko na które trafami kiedy podróżujemy do Rimini znajdujące się w Miramare. Port lotniczy pod patronatem słynnego reżysera z Włoch, Federico Felliniego jest otwarty w tygodniu w godzinach od 8 do 20, a w weekendy od 6 do 22. Znajduje się ono około 8 kilometrów od centrum Rimini oraz około 16 kilometrów od Republiki San Marino. Lotnisko jest dobrze skomunikowane z tymi miejscowościami. Tuz po wyjściu z terminalu portu lotniczego zobaczyć możemy postój taksówek. Drugą możliwością jest podróż autobusem. Obok wyjścia z hali przylotów znajdziemy przystanek autobusowy, z którego co pół godziny odjeżdża autobus między innymi do centrum Rimini.

Ceny we Włoszech

Wybierając się do Włoch musimy wyposażyć się w zapas gotówki. Płatności we Włoszech są realizowane w euro i to właśnie w tej walucie będziemy ponosić koszty w trakcie pobytu w Rimini A oto przykładowe ceny we Włoszech: podstawowe menu na lunch w dzielnicy biznesowej to koszt około 13 €, posiłek w restauracji typu fast food kosztować nas będzie około 8 €, 500 g lokalnego sera to najczęściej koszt około 7 €, 0,5 l piwa kupionego w supermarkecie to koszt około 1,30 €, 1 butelka czerwonego wina stołowego, dobrej jakości kosztować będzie około 7 €. Jedna noc w 3 gwiazdkowym hotelu kosztować może od 200 złotych, aż do 450 złotych za jedną osobę. Wszystko zależy od lokalizacji hotelu.

Rimini – plaża

Plaże w Rimini są pokryte ciepłym, złotym piaskiem, są one dość szerokie i możemy znaleźć przy niech wiele atrakcji, które zapewnią że nikt nie będzie się na nich nudził. Jedna z najbardziej popularnych plaż w Rimini to plaża Egisto 38. Jest to idealna plaża dla rodziny, która chce spędzić tanie wakacje w all inclusive na wybrzeżu Adriatyku. Jest to miejsce gdzie można się zrelaksować. Jest tam również bardzo wiele atrakcji dla dzieci takich jak: kreatywne warsztaty, kluby dla dzieci, mini dyskoteki, mini pokazy, poszukiwanie skarbów, przyjęcia. Egisto 38 znajduje się pomiędzy plażami Rimini, które oferują duże place zabaw z: huśtawkami, centrum zabaw, z domkami i zjeżdżalni z bajecznymi postaciami. Większość plaż w Rimini zapewnia nam właśnie takie atrakcję.

rimini atrakcje

Rimini – popularne atrakcje

Rimini to miejsce pełne wspaniałych atrakcji, których nie wolno ominąć będąc w tej kurortowej miejscowości. Łuk Augusta, szczycący się miejscem na końcu Corso d’Augusto, to fantastyczne miejsce i główna historyczna budowla, która stoi w centrum Rimini. Zbudowany został w 27 r p.n.e w ramach obrony Flaminii, która została zniszczona w latach 30. XX wieku, nazwana została tak na cześć Cezara Augusta. Pierwotnie na szczycie bramy stał imponujący posąg cesarza, ale został on zastąpiony późniejszym średniowiecznym. Dziś łuk stoi w fantastycznym stanie pomimo swojego ogromnego wieku. Dla osób zainteresowanych archeologią i historią starożytną Museo della Citta jest idealnym miejscem do odwiedzenia. To wspaniałe muzeum można znaleźć w obrębie starego klasztoru przy Via Luigi Tonini, w odległości krótkiego spaceru od Ponte di Tiberio i Piazza Tre Martiri. W tym muzeum można znaleźć oszałamiające 1500 artefaktów i reliktów, które sięgają czasów prehistorycznych. Jeśli jesteśmy fanami fantastycznej zabawy i uwielbiamy odwiedzać parki rozrywki, to w pobliżu Rimini znajduje się największy park rozrywki Mirabilandia. Park oferuje łącznie 36 atrakcji, w tym 8 kolejek górskich. Jest to miejsce gdzie możemy spędzić cały dzień na niezapomnianej zabawie.

Poprzedni artykułNajczęstsze kontuzje podczas uprawiania sportu
Agnieszka
Współtworzę tego bloga od niedawna, lecz już teraz wiem, że to jest to co chcę robić całe swoje życie. Staram się połączyć swoje pasje poznawania świata i ludzi, podróżowania i podejmowania aktywności fizycznej w swoim życiu. Mam nadzieję że zarażę was moją pasją.