Przejdź do treści

Sakwy na rower – jakie wybrać?

Sakwy na rower – jakie wybrać?

Każda osoba, która prowadzi aktywny tryb życia, uwielbia podróżować, czy po postu chce doświadczać ciągle to nowych wrażeń, na pewno nie raz pomyślała o tym, aby pojechać rowerem w nieznane. Długa, kilkudniowa podróż rowerowa – zwiedzanie nowych, ciekawych miejsc, połączone jednocześnie ze sportem, czy nie brzmi to przekonująco? Jednak, pojawia się jedno bardzo ważne pytanie, jak zabrać bagaż na rower? Pedałowanie przez wiele kilometrów, z wielkim plecakiem na plecach, na pewno nie jest zbyt wygodne. Na szczęście, to nie jest konieczne! Aby rozwiązać ten problem, wystarczy wyposażyć się w torbę rowerową! A więc, jaką sakwę najlepiej wybrać i na co zwrócić uwagę?

Typy toreb rowerowych

Torba podsiodłowa

Niewątpliwie, jedną z najbardziej popularnych toreb na rower jest torba podsiodłowa. Można zakupić ją w rozmiarach bardzo małych, tak aby włożyć do środka tylko klucze, czy portfel, ale również w bardzo dużych, które mogą pomieścić nawet do 17l. Jest to niewątpliwie bardzo wygodny sposób na zabranie ze sobą bagażu, ponieważ jeśli jest odpowiednio zamocowana, to podczas jazdy jest niemal niewyczuwalna. Jednak, przy wyborze takiej torby należy zwrócić uwagę na to, czy zmieści się ona pod naszym siodełkiem.

Torba na ramę rowerową

Kolejną propozycją jest torba na ramę rowerową. Jest ona bardzo wygodna oraz pozwala na łatwy i szybki dostęp, nawet podczas jazdy. Dużym jej atutem jest to, że znajduje się ona w zasięgu wzroku rowerzysty, także bez problemu można umieścić w niej różne ważne rzeczy, np:. dokumenty. Jednak przy jej zakupie, również należy sprawdzić, czy wymiary takiej torby będą pasować do ramy naszego roweru.

Torba na kierownicę

Torby rowerowe na kierownicę mają wielu zwolenników, jeśli chodzi o długie wyprawy. Dzięki temu, że dostępne są w naprawdę dużych rozmiarach, można pomieścić w nich więcej rzeczy. Umieszczenie torby na kierownicy roweru, ma również wiele zalet. Przewożone tam przedmioty są bezpieczne, odporne na wszelkiego rodzaju uderzenia, tak więc bez problemu można spakować do niej aparat czy telefon komórkowy.

Torby rowerowe – cena

Torby rowerowe, tak samo jak wszystkie inne rzeczy, można kupić w wielu różnych cenach. W zależności od tego, czy sakwa jest bardzo duża lub bardzo mała, czy pochodzi od znanej firmy, albo czy jakością przewyższa wszystkie inne, trzeba będzie zapłacić za nią więcej lub mniej pieniędzy. Każdy typ torby rowerowej można kupić już od ok. 20zł. Jednak, jeśli zależy komuś, aby pomieściły one wiele rzeczy i jednocześnie były niezawodnej jakości, to trzeba się liczyć z wydatkiem nawet do 600zł.

A może torba na bagażnik?

Torba na bagażnik, również jest bardzo popularna wśród miłośników wypraw rowerowych. Można zakupić ją w wersji jednostronnej lub dwustronnej. Dostępna jest również w wielu różnych rozmiarach. Dzięki temu, że jest zamontowana z tyłu roweru, to nawet jeśli ktoś zdecyduje się na torbę tylko z jednej strony, to nie będzie ona bardzo przeciążać roweru i bez najmniejszych problemów będzie można kierować jednośladem.