Przejdź do treści

Piłeczka antystresowa – czy rzeczywiście działa?

  • przez

Stres to największa plaga XXI wieku. W mniejszym lub większym stopniu dotyka ona każdego, niezależnie od wieku, płci, wykształcenia czy pozycji społecznej. Może on być krótkotrwały np. może występować jedynie w określonej sytuacji, może także przybierać formę długotrwałą. Nadmierny stres może doprowadzić do wystąpienia wielu chorób zarówno fizycznych jak i psychicznych. Warto wiedzieć jak sobie z nim radzić.

Gadżety antystresowe – przyczyny stresu

Przyczyny stresu mogą być bardzo różne. Mogą one dotyczyć problemów zawodowych oraz prywatnych. Do najczęstszych należą: trudności ze znalezieniem pracy, problemy zawodowe, mobbing, trudne i wymagające projekty, zbyt duża ilość obowiązków, egzaminy, choroby w rodzinie, rozwód, śmierć kogoś bliskiego, zbyt szybkie tempo codziennego życia, zmęczenie itd. W XXI wszyscy żyją w niezwykle szybkim tempie, dlatego stres jest tak powszechny. Wiele osób ma wypracowany swój unikalny sposób radzenia sobie ze stresem. Niektórzy w ciężkich momentach wolą udać się na długi spacer, spotkać z przyjaciółmi, wyrzuć się fizycznie na siłowni, czy obejrzeć dobry film. Jednak wielu specjalistów wskazuje na korzystne działanie tzw. gadżetów antystresowych. Mogą one mieć postać piłeczek lub gniotków.

Jak działają zabawki odstresowujące?

Wiele osób zastanawia się czy piłeczki antystresowe naprawdę działają. Ich ugniatanie wyzwala endorfiny, które odpowiadają za odczucie szczęścia. Dzięki temu znacznie zmniejsza się stres. Piłeczki tego typu mają także korzystny wpływ na stan zdrowia. Ściskając je można na zmianę napinać i rozluźniać mięśnie, działanie zgodnie z takim schematem poprawia krążenie i uspokaja. Zwalnia się praca serca, organizm ogólnie się uspokaja. Warto jednak pamiętać, że aby móc uzyskać odpowiednie efekty, trzeba zdecydować się na wykorzystanie profesjonalnie wykonanej, antystresowej piłeczki, która ma właściwości sensoryczne. Takie produkty pobudzają receptory stresowe, ćwiczą uchwyt, zmniejszają napięcie emocjonalne itd.

Gniotki antystresowe – prawdziwy sposób na relaks

Gniotki antystresowe to prawdziwy hit. Dzięki nim można zwiększyć swoje skupienie i koncentracje, a także w pełni się zrelaksować. Zabawki tego typu bardzo skutecznie wyciszają i pozwalają odreagować wszelkie ciężkie i stresujące sytuacje. Można je także używać jako akcesoria do medytacji. Dzięki powtarzającymi sposobowi chwytania i puszczania mogą one pomóc w zlikwidowaniu ciągłego napięcia mięśniowego. Ściskanie gniotków antystresowych wzmacnia także palce i zapewnia delikatny masaż. Takie przedmioty mogą być wykonane z różnych materiałów i mogą mieć różne rozmiary oraz kształty. Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na breloczki do kluczy czy zawieszki, które jednocześnie mają funkcję antystresową. Dzięki temu można je mieć przy sobie przez cały czas i można je użyć w wybranym momencie Zabawki antystresowe pomogły wielu osobom. Jest to jedna z bardziej skutecznych technik antystresowych.