Przejdź do treści

Jak działa bransoletka magnetyczna dla sportowca?

  • przez
jak działa bransoletka magnetyczna

Pole magnetyczne obecne w przyrodzie oddziałuje na wszystkie komórki organizmu człowieka. Wykorzystując tę zdolność można w łatwy sposób poprawić stan zdrowia, usprawniając pracę całego układu fizjologicznego. Wszystkie procesy biologiczne, które zachodzą w naszym ciele możliwe są dzięki obiegowi naturalnej energii, na którą – jak donoszą badania, można wpłynąć zakładając bransoletkę wysyłającą magnetyczne impulsy wprost do krwiobiegu.

Bransoletka magnetyczna – korzyści dla ciała

Do korzyści, jakie jest szansa uzyskać dzięki używaniu sportowej biżuterii, należą głównie te związane z poprawą funkcji procesów metabolicznych oraz pracy gospodarki wodno-elektrolitowej, gdyż na te parametry najbardziej oddziałują impulsy pochodzące z magnesów. Dzięki wpływowi pola magnetycznego na układ krwionośny, organizm zostaje odpowiednio dotleniony, poprawia się cyrkulacja krwi, wydalane zostają zbędne produkty przemiany materii, a co za tym idzie poprawiona zostaje zdolność do prawidłowej regeneracji. Ma to kluczowe znaczenie dla osób aktywnych fizycznie, szczególnie po wyczerpującym i intensywnym treningu. Nie są to jednak jedyne zalety, z których można doświadczyć, korzystając z tego produktu. Noszenie tej funkcjonalnej opaski może pomóc w różnego rodzaju kontuzjach i uszkodzeniach stawów bądź ścięgien. Działanie magnetoterapii przyśpiesza bowiem postęp procesów naprawczych i łagodzi ból, świetnie sprawdzi się więc podczas kontuzji. Do plusów należą także mały rozmiar samej bransoletki oraz możliwość dopasowania do części ciała, na której ma być noszona. Na rynku występują w wielu wersjach kolorystycznych, więc może być też świetnym dodatkiem pasującym do sportowego outfitu.

bransoletka magnetyczna

Bransoletka magnetyczna – jak nosić?

Bransoletka magnetyczna nie jest typem opaski uciskowej, więc należy pilnować by nie zapinać jej zbyt mocno. Krew w organizmie powinna przepływać w swobodnie, zapewniony powinien być także komfort ruchu. Najlepszym miejscem do noszenia jest nadgarstek jednak nie ma przeszkód by założyć ją też w przegubie łokcia lub na nodze – w okolicy stawu skokowego. Według wskazań opaskę można mieć założoną zarówno w ciągu dnia jak i w nocy. Jeśli jednak wystąpią problemy ze snem, lepiej będzie pozbyć się biżuterii przed wejściem do łóżka! Bransoletka stworzona jest z materiału, który jest elastyczny więc jej założenie nie powinno sprawiać kłopotu.

Bransoletka magnetyczna – cena

W sklepach dostępne są różne rodzaje bransoletek, a zakres ich cen różni się w zależności od jakości materiału z jakiego zostały wykonane oraz ilości magnesów. Jeśli nie wiadomo czy taki typ akcesoriów sprawdzi się podczas użytkowania, lepiej wybrać produkt z niższej półki cenowej. Dostępne są opaski już za nawet 100 zł. Jeśli jednak zakup ten rozważany jest przez sportowych freaków i gadżeciarzy, to najlepszą opcją będzie inwestycja w sprzęt profesjonalny. Ceny mogą wahać się od 100 do 350zł, jednak warto pamiętać, że na zdrowiu nie warto oszczędzać!