Przejdź do treści

Atrakcje turystyczne Rewal i okolice

  • przez

Morzem Bałtyckim, położona w województwie zachodniopomorskim i powiecie gryfickim. Szeroka piaszczysta plaża o długości 300 m, bogata baza noclegowa, a także znakomite zaplecze gastronomiczne sprawiają, że Rewal jest idealnym miejscem do letniego wypoczynku. Na turystów odwiedzających Rewal czeka wiele różnorodnych atrakcji. Miłośników natury zachwycą piękne widoki, a zwolennicy aktywnego trybu życia docenią malownicze szlaki turystyczne oraz nowoczesny kompleks sportowo-rekreacyjny.

Rewal to nie tylko piękna plaża

Największym walorem turystycznym Rewala jest szeroka, piaszczysta plaża. Linia brzegowa wynosi około 300 metrów, a w wielu miejscach jest oparta o klif. W sezonie letnim plażę nieustannie monitorują ratownicy czuwający nad bezpieczeństwem turystów. Dla osób, które pragną podziwiać piękne widoki i malownicze zachody słońca przygotowana została platforma widokowa. Konstrukcja o wymiarach 19,5 x 15 metrów zbudowano na wysokim klifie, dzięki czemu nic nie zakłóca widoczności obserwujących. Atrakcją turystyczną Rewala jest także przystań rybacka. Turyści mogą zrobić sobie malownicze zdjęcia na tle rybackich kutrów lub zakupić świeżo złowioną rybę. Okresowo organizowane są połowy turystyczne, podczas których każdy może poczuć się jak prawdziwy rybak. Na uwagę zasługuje także Aleja Róż i Zakochanych łącząca Rewal z Niechorzem. Spacer deptakiem znajdującym się tuż przy klifie i obsadzonym ciekawą roślinnością to pozycja obowiązkowa dla wszystkich ceniących piękno przyrody i zapierające dech widoki.

Kolejka wąskotorowa to obowiązkowy punkt wizyty w Rewalu

Jedną z największych atrakcji Rewala jest kolej wąskotorowa, której początki istnienia sięgają 1896 roku. Obecnie odrestaurowana i unowocześniona kolej kursuje na dwóch trasach. Długość pierwszej z nich łączącej Gryfice z Pogorzelicą wynosi blisko 40 km. Krótsza trasa ma długość 10 km i łączy Trzęsacz z Pogorzelicą. Jeszcze do niedawna wagony ciągnięte były przez tradycyjny parowóz, obecnie linię obsługują lokomotywy spalinowe. Turyści podróżujący nadmorską wąskotorówką dojechać mogą do wielu ciekawych miejsc w Rewalu i okolicach. Warto odwiedzić m.in. Gryfice, gdzie znajduje się wystawa zabytkowych parowozów, a także Niechorze, w którym znajduje się park miniatur latarni morskich, muzeum rybołówstwa oraz motylarnia. Miłośnicy atrakcji wodnych koleją wąskotorową dojechać mogą również do Pogorzelicy, aby odwiedzić tamtejszy aquapark.

Bajkowa chata przeniesie was do krainy baśni

Osoby przebywające w Rewalu powinny odwiedzić bajkową chatę. Jest to miejsce rozrywki przeznaczone dla całej rodziny. Na odwiedzających czekają popularne postaci z bajek i baśni. Jest to świat magii, iluzji i strachu, w którym w jednym miejscu spotkać można m.in. Jasia i Małgosię z czarownicą, Królową Śniegu, Królewnę Śnieżkę, a nawet Spidermana i mrocznego hrabiego Draculę. Niezapomniane wrażenia potęgują zastosowane efekty audiowizualne. Bajkowa chata to miejsce wymarzone osób, które lubią się bać, i których ekscytuje widok baśniowych postaci znanych z książek i filmów.