Przejdź do treści

Atrakcje turystyczne i zabytki Francji

  • przez
luwr

Francja to przepiękny kraj, który może pochwalić się wieloma ciekawymi atrakcjami turystycznymi, zabytkami oraz dostępem do morza co sprawia że jest bardzo atrakcyjnym miejscem do odwiedzenia dla turystów. Nadaje się idealnie na kilku dniowy wypad podczas którego będziemy zwiedzać ale również na dłuższy wyjazd, gdzie możemy wypoczywać na plaży. Francja jest to państwo, które znajduje się w Europie Zachodniej. Kraj ten rozciąga się od Morza Śródziemnego na południu do kanału La Manche i Morza Północnego na północy, oraz od Renu na wschodzie do Zatoki Biskajskiej na zachodzie. Stolicą Francji jest Paryż, w którym znajdują się najbardziej popularne obiekty turystyczne do których co roku przybywa mnóstwo turystów z całego świata.

Stolica Francji – Paryż

Paryż to stolica, a zarazem największe miasto we Francji. Jest ono położone w centrum Basenu Paryskiego, nad rzeką Sekwaną. Miasto to stanowi polityczne, ekonomiczne i kulturalne centrum całego kraju. Jest to również jedno z europejskich miast, które cieszy się największa popularnością wśród podróżujących do Francji. Dlaczego? Paryż może pochwalić się dużą ilością majestatycznych zabytków. Paryż też uważany jest za jedno z najbardziej romantycznych miast na świecie.

co-warto-zobaczyć-w-paryżu

Co warto zobaczyć w Paryżu?

O tym co warto zobaczyć w Paryżu można dyskutować godzinami. Oto lista obiektów których na pewno nie możecie pominąć podczas pobytu w tym urokliwym mieście:

  • Wieża Eiffel jest z pewnością najbardziej popularnym miejscem odwiedzanym przez turystów. Żelazna dama jest znana na całym świecie. Została ona zbudowana na Międzynarodową Wystawę w Paryżu w 1889 roku na stulecie rewolucji francuskiej.
  • Luwr jest prawdopodobnie największym muzeum na świecie, zalicza się do najbardziej majestatycznych pałaców Europy. Była to dawna rezydencja królów Francji.
  • Łuk Triumfalny to monumentalny pomnik, który znajduje się na placu Charles-de-Gaulle.
  • Na pierwszym miejscu powinna znaleźć się katedra Notre-Dame, gotycka archikatedra. Jedna z najbardziej znanych katedr na świecie, niestety uległa poważnemu zniszczeniu podczas pożaru i zwiedzanie jej w tym momencie nie jest możliwe. Nie trzeba się jednak martwić bo reszta miejsc jest równie zachwycająca.

Waluta we Francji

Obecnie obowiązującą walutą we Francji jest euro. Od 1958r. Francja jest z państwem należących do Unii Europejskiej, i przez to w 2002r. zastąpiła dotychczasową walutę, franka francuskiego na wspólną walutę strefy euro. Jest to bardzo wygodne dla osób podróżujących do Francji z Europy ponieważ Euro na ten moment jest walutą obowiązującą w największej ilości krajów Unii Europejskiej. Polska jest jednym z nielicznych krajów które nie wprowadziły tej waluty. Dlatego przed wyjazdem do Francji musimy się przygotować poprzez wymianę pieniędzy. Gotówkę można wymienić w bankach lub w kantorach. Jest wiele możliwości ale warto poświecić na to chwilę czasu by wybrać najbardziej opłacalną opcję.

miasta-we-francji

Najciekawsze miasta we Francji

Z pewnością najciekawszym miastem Francji jest Paryż, ale o tym już wiemy. Francja jest bardzo dużym Państwem i miast, które warto odwiedzić jest o wile więcej. Zdecydowanie jest to między innymi Marsylia. Miasto to znajduje się w południowej Francji, nad Morzem Śródziemnym. Jest to miejsce które zachwyca architekturą oraz na nadmorską atmosferą. Kolejnym ciekawym nadmorskim miastem jest Nicea. Nicea to miasto w regionie Prowansja-Alpy-Lazurowe. Znajduje się na wybrzeżu Alpy Nadmorskie, dlatego też jest idealnym miejscem na wakacyjny urlop. Miastem do którego warto zajechać to Lyon. Leży w środkowo-wschodniej części kraju, nad rzekami Rodanem i Saoną. W którym warto odwiedzić malownicze Place Bellecour. Lyon ma także wiele ciekawych i wyjątkowych muzeów.

Popularne atrakcje turystyczne i zabytki we Francji

Cannes to miejsce znane całemu światu dzięki odbywającemu się tam festiwalu filmowemu, na który zjeżdżają się największe gwiazdy kina z całego świata. Na pewno przyciąga słynną Aleją Gwiazd z odciskami dłoni sławnych ludzi, które odwiedzają to miejsce podczas trwania festiwalu. Gaskonia to kraina historyczna znajdująca się w południowo-zachodniej części Francji, która była francuską prowincją przed rewolucją francuską. Gaskonia to miejsce pełne ciepła, słońca oraz tradycyjnego wiejskiego stylu życia, dalekiego od kłopotów i stresu współczesnego życia w mieście. Znana jest ze swoich regionalnych, własnoręcznie przegotowywanych produktów takich jak: brandy, wina, oraz miodu. Na pewno wielką popularnością we Francji cieszy się Disneyland. Jest to czwarty otwarty na świecie park rozrywki Walta Disneya. Miejsce w którym czas spędzić może cała rodzina, uwielbiane przez dzieci z całego świata. Ilość atrakcji sprawia że, każdy będzie się tam dobrze bawił.