Przejdź do treści

Adapter do gniazdka – pomocnik w dalekiej podróży

 • przez

Planujesz daleką podróż za granicę? Sprawdź, czy potrzebujesz adaptera do gniazdka używanych w tym kraju. Każdy podróżnik powinien przygotować się do podróży, przede wszystkim zdobywając podstawowe informacje na temat kraju, do którego zmierza. Po drugie ważne jest, aby naszykować się na każdą okoliczność i przewidzieć, czy w danym miejscu przyda nam się adapter do gniazdka.

Przejściówka do kontaktu – w jakich krajach będzie nam potrzebna

Wyjeżdżając do odległego kraju warto naszykować się i wiedzieć czy przejściówka do kontaktu będzie nam potrzebna. Dlatego też stworzyliśmy listę krajów oraz rodzaj kontaktów, które są w nich używane. W danym kraju obsługiwany typ gniazdka to:

 • typu A stosowane jest głównie w USA, Kanadzie, Meksyku i Japonii.
 • typu D używane jest w Indiach
 • typu G stosowane głównie w Wielkiej Brytanii, Irlandii, na Malcie, w Malezji i Singapurze
 • typu H używane jest wyłącznie w Izraelu, na Zachodnim Brzegu i w Strefie Gazy
 • typu I stosowane głównie w Australii, Nowej Zelandii, Chinach i Argentynie
 • typu J używane wyłącznie w Szwajcarii i Liechtensteinie
 • typu K używane wyłącznie w Danii i Grenlandii
 • typu L używane prawie wyłącznie we Włoszech i Chile
 • typu M używane głównie w Afryce Południowej
 • typu N używane w Brazylii i Afryce Południowej
 • typu O używany wyłącznie w Tajlandii

Adapter USA – Polska – jak wybrać?

Wyjeżdżając do USA musisz wziąć pod uwagę nie tylko to, że posługują się tam innymi jednostkami miary niż w Europie, ale również to, że w ich gniazdkach płynie prąd o niższym napięciu. Dlatego też musisz przygotować się, że podczas takiej podróży, że nie będziesz mógł skorzystać z urządzeń wymagających prądu, bez użycia adaptera. Taki adapter bez problemu można kupić przez Internet, ale również w elektrycznych sklepach stacjonarnych. Ich ceny wahają się od kilku do kilkunastu złotych, dlatego też nie jest to ogromny wydatek, a na pewno oszczędzi nerwy i czas. Wybór adaptera nie jest trudny, według zapalonych podróżników najlepiej kupić taki, który będzie miał możliwość podłączenia się do kilku typów gniazdek. Odpowiedni adapter sieciowy to niezbędny gadżety każdego podróżnika, ale też turysty. Posiadanie tego gadżetu przede wszystkim pozwoli na spokojne korzystanie, z urządzeń elektrycznych.

Wtyczka chińska – gdzie kupić?

Przed zapakowaniem się na wycieczkę do Pekinu lub China Tour, musisz mieć podstawową wiedzę na temat energii elektrycznej w Chinach, a także jej systemu wtyczek i gniazd. Obecnie wiele małych przenośnych urządzeń, takich jak telefony komórkowe, aparaty fotograficzne, szczoteczki elektryczne, suszarki do włosów i elektryczne maszynki do golenia, wykonano zgodnie z międzynarodowymi standardami przy użyciu 110 V/220 V łącząc w ten sposób dwa główne standardy napięcia i częstotliwości na świecie, dwoma płaskimi bolcami wtyczki ładowarki. Przed wyjazdem do Chin upewnij się, że urządzenia elektryczne, które posiadasz używają napięcia 110 V/220 V, a wtyczki mają dwa płaskie bolce. Jednak większość ładowarek do laptopów ma trzy bolce, które mogą nie pasować do gniazdek w Chinach i dlatego warto kupić przenośny adapter. Najwygodniej wtyczkę do Chin zakupić w sklepach elektrycznych na stronach internetowych lub stacjonarnie.