Wakacje dla aktywnych!

Część z nas lubi w trakcie wakacji położyć się na ręczniku lub na leżaku i nic nie robić. Inni natomiast preferują bardziej aktywny wypoczynek. Takie osoby nie lubią się nudzić, a dodatkową zachętą są dla nich atrakcje na świeżym powietrzu. Dlatego zastanawiając się nad najbliższymi wakacjami, aktywne osoby powinny wziąć pod uwagę wyjazd w góry.

Randonne en famille en Arige

Jak się przygotować do aktywnego wypoczynku w górach?

Jeśli chcemy wyjechać w góry musimy pamiętać, że to nie jest zwykła wycieczka. Chodzenie po górach wymaga odpowiedniego obuwia oraz odzieży. Jak wiadomo pogoda w tym rejonie bywa zmienna i kapryśna, dlatego ubrania powinny gwarantować nam ochronę przed zimnem, wiatrem i opadami. Ważny jest także wygodny i funkcjonalny plecak. Bardzo istotną kwestią jest znalezienie odpowiedniego hotelu lub pensjonatu, który zapewni nam spokojny nocleg.
Dobrą propozycją dla osób wybierających się w góry z większą liczbą znajomych, jest wynajęcie własnej chaty, np. Chaty na Obidzy. Rozwiązanie to pozwoli nam pomieścić pod jednym dachem nawet kilkunastoosobową grupę. Sprawi także, że będziemy niezależni. Chata ta może stanowić świetną bazę wypadową dla różnego rodzaju wycieczek.

 

Jakie góry warto zobaczyć?

Całe nasze polskie góry są piękne i warte obejrzenia. Jedne miejsca są bardziej znane, np. Tatry wraz z Zakopanem, inne nadal pozostają częściowo nieodkryte- przynajmniej przez większość turystów. Ciekawą propozycją dla aktywnych osób może być wyprawa w Beskid Sądecki, a dokładniej w okolice Łącka, słynącego z oryginalnej łąckiej śliwowicy. To właśnie tam znajduje się miejscowość Obidza, przez którą przebiega kilka szlaków turystycznych. Dzięki temu z łatwością można wybrać się na pieszą wędrówkę lub uprawiać nordic walking. Pobliskie tereny są idealne dla biegaczy, którzy lubią ciekawe i piękne widoki Jest to również świetna okolica do zorganizowania wycieczki rowerowej. Niedaleko jest także Szczawnica, do której można przejść wyznaczonym szlakiem. Na miejscu warto spróbować różnych wód leczniczych. Ze Szczawnicy można także wybrać się na wycieczkę do Czerwonego Klasztoru na Słowacji. Dla osób spragnionych mocniejszych wrażeń w Zabrzeży-Wietrznicach dostępny jest tor kajakarstwa górskiego, który został utworzony w korycie Dunajca.

 

Gdzie się zatrzymać na nocleg?

Będąc w Obidzy, warto zdecydować się na wygodny nocleg, pozwalający zregenerować siły. Każdy kto chce ciekawie wypocząć oraz zaznać odrobiny luksusu, powinien zdecydować się na wynajęcie Chaty na Obidzy. Miejsce to daje możliwość całkowitego relaksu, głownie za sprawą strefy SPA. Chata została wyposażona w basen, fińską saunę oraz jacuzzi. Po powrocie z wycieczki można usiąść na przestronnym tarasie i w spokoju podziwiać przepiękne widoki. Chata na Obidzy daje nam szansę na aktywny wypoczynek w wysokim standardzie.

Góry są wprost stworzone do aktywnego wypoczynku. Mimo iż większości Polaków kojarzą się z noclegiem w schroniskach, dzisiejsze oferty noclegowe zadowolą nawet najbardziej wymagające osoby. Można podziwiać w ciszy i spokoju piękne krajobrazy, a także korzystać z usług na najwyższym poziomie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


osiem − 6 =

Activ 8 © 2013 Frontier Theme