Wakacje z biurem podróży i na własną rękę

Zbliżają się wakacje, warto więc zaplanować je jak najszybciej. Warto zastanowić się nad tym, czy wyjazd zorganizować samodzielnie, czy z biurem podróży

Biuro podróży dla lubiących spokój
Wakacje zorganizowane przez biuro podróży to świetna opcja dla tych osób, które nie chcą się zajmować dokładną organizacją wyjazdu, planowaniem trasy i poszukiwaniem hotelu. Pracownik biura podróży pomoże nam wybrać najlepszą dla nas opcję. Jeżeli zależy nam na absolutnym odpoczynku i relaksie, warto zdecydować się na opcję All Inclusive – wtedy nie będziemy musieli nawet martwić się o posiłki czy zakupy.
Decydując się na wakacje z biurem, wybierzmy tę firmę, która ma na rynku mocną, stabilną pozycję – na przykład Rainbow Tours. Pozwoli nam to wypoczywać bez obaw o to, że podczas naszego pobytu za granicą, firma zbankrutuje, a my będziemy musieli skrócić nasz wypoczynek, albo „koczować” przez kilka dni na lotnisku.

Wakacje zorganizowane, ale pełne swobody
Spotyka się opinie, według których wakacje z biurem podróży w znaczącym stopniu ograniczają swobodę doboru rodzaju rozrywki podczas wyjazdu. Wydaje się to jednak nieuzasadnione stanowisko. Jeżeli decydujemy się na wakacje z profesjonalnym biurem, powinniśmy dostać do rozpatrzenia całą ofertę dodatkowych wycieczek. Nie są one obowiązkowe, ale warto z nich skorzystać za dodatkową opłatą. Organizator zapewnia bowiem przewodnika, który powinien mówić także po polsku.
Jeżeli w czasie wakacji czujemy się skrępowani brakiem samochodu – powinniśmy jeszcze przed wyjazdem poprosić, aby pracownik biura sprawdził dla nas ewentualną możliwość wypożyczenia pojazdu na miejscu.
Problemem mogą być odgórnie ustalone godziny podawania posiłków w hotelu. Jest jednak całe mnóstwo opcji, All Inclusive, nocleg ze śniadaniem, czy All Inclusive light – warto zdecydować się na taką opcję, z której będziemy mogli w największym stopniu skorzystać, pamiętając jednak, że w najbardziej „rozbudowanej” wersji wyżywienia, przekąski są podawane praktycznie przez cały dzień, nie odczujemy więc tak bardzo pominiętego posiłku. Jeżeli decydujemy się na całodniową wycieczkę, a mamy wykupiony pakiet wyżywienia, hotel powinien nam zapewnić posiłek, który przegapimy.

 

Wakacje na własną rękę
Samodzielna organizacja wakacji również może być duża przyjemnością. To świetne rozwiązanie dla tych osób, które lubią zatrzymywać się po drodze do celu, zwiedzać małe miasteczka, albo wybrać się w trasę objazdową, decydując dosłownie z dnia na dzień, o tym, dokąd udać się w następnej kolejności. Mogą się jednakże pojawić różnego rodzaju problemy. Jeżeli rezerwujemy noclegi z wyprzedzeniem, nie mamy pewności co do jakości hotelu czy pensjonatu, do którego się udajemy. Biura podróży starają się otrzymywać informacje zwrotne od klientów, uzupełniając między innymi w ten sposób informację o miejscach, do których wysyłają turystów.
Ponadto, podróż na własną rękę może być trudna, jeżeli wybieramy się do miejsca, które jest dla nas obce kulturowo – w takiej sytuacji niezbędny jest czasem przewodnik, którego możemy sobie zapewnić właśnie dzięki biuru. W końcu, przygotowując plan podróży, stracimy bardzo dużo czasu.
Zaletą takiej organizacji może być natomiast cena. Możemy znaleźć miejsca o dużo przystępniejszym cenniku, niż w biurze podróży. Biura natomiast, najkorzystniejsze oferty proponują zawsze na początku sprzedaży sezonowej oraz w trybie last minute.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


+ dziewięć = 14

Activ 8 © 2013 Frontier Theme