Spędź zimę aktywnie – wyjazdy na snowboard

Jesteś fanem sportów zimowych i chcesz aktywnie spędzić swoje ferie? Wybierz się na wczasy snowboardowe i połącz przyjemne z pożytecznym. Szalej na stoku, oddychając świeżym powietrzem i podziwiając niezwykłe widoki. Aby wybrać się na taki wyjazd wcale nie trzeba wydać fortuny.

Snowboarder

Pierwsza i najważniejsza sprawa to oczywiście wybór miejsca, do którego się udamy. Do najpopularniejszych zimowych kierunków należą Austria, Szwajcaria, Słowacja czy Francja, Trzeba przede wszystkim zastanowić się, czego oczekujemy – kilometrów świetnych tras narciarskich czy też zależy nam po prostu na spokojnym urlopie w górskim otoczeniu? Jeżeli zamierzamy spędzać czas na stoku to zdecydowanym faworytem są tutaj Alpy, zwłaszcza austriackie lub włoskie. Na miłośników zimowych sportów czekają tu doskonale przygotowane różnorodne stoki z nowoczesnymi wyciągami. Do popularnych miejsc należą kurorty w austriackim Tyrolu zwanym „sercem Alp“, który zachwyca pięknem krajobrazu i czystym powietrzem. Nikt nie będzie się tutaj nudził, gdyż oprócz uprawiania sportów zimowych można także skorzystać z wielu innych atrakcji, takich jak rafting, loty na paralotni czy piesze wycieczki po górach. Stolica regionu Innsbruck dostarczy nam bogatej oferty kulturalnej oraz mnóstwo ciekawych zabytków. Urlop w Tyrolu to także wiele możliwości zakwaterowania: od kempingów poprzez pensjonaty aż po luksusowe hotele ze SPA. Każdy, bez względu na zawartość portfela znajdzie tutaj nocleg odpowiedni dla siebie. Tanie zakwaterowanie znajdziemy w Czechach i na Słowacji. Są to też kraje położone blisko Polski – nie wydamy więc wiele na dojazd. Nieco więcej będą nas kosztować wyjazdy na snowboard do Francji czy Szwajcarii. Ciekawą przygodą może być pobyt w Hiszpanii, w rejonie Sierra Nevada, które od Morza Śródziemnego dzieli zaledwie 2,5 h jazdy samochodem. Szaleństwo na stoku można więc połączyć z relaksem na plażach Costa del Sol czy zwiedzaniem przepięknej Andaluzji, z zachwycającą Granadą na czele. Nieco egzotyczne, ale coraz bardziej popularne stają się wyjazdy na narty i snowboard do Chin, do dynamicznie rozwijającego się ośrodka narciarskiego Chongli. Jeśli dysponujemy nieco większą zawartością portfela warto rozważyć ten kierunek i połączyć sporty zimowe z odkrywaniem najpopularniejszych zakątków Chin.

Zakwaterowanie możemy znaleźć sami przez internet lub przez Biuro Podróży. Najtańszą ofertę znajdziemy na wyjazd w połowie grudnie, w styczniu lub pod koniec sezonu, w marcu. Lepiej unikać popularnych kurortów w okresie Bożego Narodzenia i Nowego Roku oraz podczas ferii. Ceny są wtedy znacznie wyższe, a stoki zatłoczone. Wyjazd na snowboard czy narty najlepiej zaplanować jeszcze latem, obowiązują wtedy tzw. oferty first minute, co oznacza dużo niższe ceny i większą liczbę hoteli do wyboru. Przy rezerwacji do końca września cena może być nawet o 40% niższa. Warto pamiętać, że ceny podane przez Biura Podróży zazwyczaj nie odejmują karnetów narciarskich, za które trzeba zapłacić dodatkowo.

Nie tylko miesiące wakacyjne roztaczają przed nami wizję ciekawego wyjazdu. Także w zimie można spędzić niezwykły urlop. Ofert jest na tyle dużo, że każdy znajdzie coś dla siebie. Możliwe będzie połączenie intensywnego uprawiania sportów zimowych z relaksem czy zwiedzaniem okolicy. Warto więc już dziś poszukać oferty najlepszej dla siebie i przekonać się, że zima może być równie ciekawą porą roku co lato, a być może nawet stanie się naszą ulubioną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


4 × = dwadzieścia

Activ 8 © 2013 Frontier Theme