Odzież kompresyjna – warto kupić?

Na polskim rynku nie tak dawno pojawiła się odzież kompresyjna, ale widać, że zaczyna zdobywać coraz więcej zwolenników. Z jej działania zadowoli są tak sportowcy wyczynowi jak i amatorzy.

Odzież kompresyjna wydaje się nam nowością, bo zastosowanie ucisku pojawiło się w medycynie kilkadziesiąt lat temu. Na podstawie wieloletnich badań naukowcy doszli do wniosku, że zastosowanie zmiennego ucisku bardzo dobrze wpływa na krążenie między innymi dolnych partii ciała.

Te osoby, które są narażone na żylaki, zakrzepice i inne dolegliwości związane z krążeniem powinny stosować odzież ze zmiennym uciskiem. To pozwala poczuć ulgę i zmniejszenie bólu. Odzież uciskowa bardzo dobrze spisuje się w zawodach, w których trzeba dużo stać albo siedzieć. Dla kobiet w ciąży poleca się specjalne pończochy kompresyjne, które zmniejszają ryzyko pojawienia się żylaków. Zdecydowanie lepiej będzie zastosować odzież kompresyjną niż środki chemiczne w postaci różnego rodzaju leków.

W jaki sposób działa odzież kompresyjna? Wszystko działa dzięki zastosowaniu stopniowego ucisku, przez co żyły się lekko zwężają, a zastawki w nich domykają. To powoduje, że krew jest wypychana szybciej w stronę serca. Krew bogato zasilona większą ilością tlenu i substancji odżywczych wraca poprzez tętnice do naszych mięsni.

Zastosowanie stopniowego ucisku jest dobrym rozwiązaniem, przyjmuje się prostą zasadę, że im bliżej serca tym ucisk musi być mniejszy.

Zalety stosowania odzież CEP u sportowców: mięśnie się mniej męczą w trakcie bardzo dużego wysiłku, o wiele szybciej się regenerują. Biegacze z całego świata od dawna korzystają ze skarpet CEP, bo one, jako pierwsze pojawiły się na rynku.

Skarpety CEP bardzo dobrze wpływają na ochronę przez kontuzjami poprzez stabilizacje mięśni łydek, wiązadła i ścięgna. Uprawianie sportów w skarpetach kompresyjnych nie daje uczucia zmęczenia czy powstawania kurczów mięśni. To nie są wymysły producenta, a badania przeprowadzone przez specjalistów w laboratorium.

Sprawdź www.cepsports.pl – odzież kompresyjna od producenta!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


− 3 = cztery

Activ 8 © 2013 Frontier Theme