Moda fitness – co się nosi dla mody a co dla poprawy wydajności?

Nie od dziś wiadomo, że dla kobiet uprawianie sportu wiąże się z dbaniem o sylwetkę, zdrowie i dobre samopoczucie. Każda kobieta podczas wysiłku fizycznego chciałaby jednak zachować klasę i wyglądać atrakcyjnie. Dlatego zwykłe dresy i t-shirt odeszły do lamusa. Na szczęście firmy wyszły naprzeciw oczekiwaniom i stworzyły specjalistyczną i modną odzież przeznaczoną dla wielbicieli uprawiania sportu. Z dobrodziejstw najnowszych kolekcji odzieży sportowej korzystają chętnie również mężczyźni.

16908302747_c9fab7e71a_c

Co jest modne a co praktyczne?

Rynek roi się od różnokolorowych strojów, butów, opasek i czapek. Część z nich to po prostu wizualnie przyjemne dodatki, które oprócz tego, że poprawiają samopoczucie, to nie niosą ze sobą żadnych dobroczynnych właściwości. Są jednak specjalistyczne staniki sportowe, odzież kompresyjna, termoaktywna, które nie dość, że wyglądają atrakcyjnie, to mogą usprawnić nasze ciało i przyśpieszyć regenerację po wysiłku. Przyjrzyjmy się dla przykładu wszelkiego rodzaju opaskom kompresyjnym.

 

Opaski kompresyjne

Istnieje wiele rodzajów opasek kompresyjnych (na udo, łydki, kostkę, nadgarstek, ramię czy kolano). W zależności od tego, jaki sport się uprawia i które partie ciała są wówczas najbardziej narażone na przeciążenie, to należy dobrać odpowiednią opaskę, która zabezpieczy daną partię ciała. Jakie są główne korzyści ze stosowania opasek? Ponieważ działają na zasadzie stopniowej kompresji, to skutecznie usprawniają krążenie, przyśpieszając przepływ krwi w żyłach. Dzięki temu więcej tlenu (i w krótszym czasie) dostarczana jest do komórek. Podczas dłuższego przebywania w pozycji siedzącej lub stojącej taka opaska może również pomóc w zapobieganiu powstawania zakrzepicy. Kompresja oddziałuje również na mięśnie, pobudzając je do działania, przyśpieszając regenerację i stabilizując mięśnie i stawy, narażone na powstawanie kontuzji. Opaski kompresyjne zmniejszają ilość kwasu mlekowego, który odkłada się w mięśniach i powoduje powstawanie tzw. zakwasów. Są wykonane z szybkoschnącego, przewiewnego materiału, który umożliwia skórze swobodne oddychanie i chroni ją przed wilgocią i przegrzaniem.

 

Zobacz opaski rechabilitacyjne w firmie www.medicalsport.pl – tylko oryginalne produkty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


+ sześć = 10

Activ 8 © 2013 Frontier Theme