Jak dobrać jacht pod czarter?

Żeglowanie po polskich jeziorach to świetny pomysł na spędzenie urlopu dla osób, które kochają piękne widoki i lubią aktywnie organizować swój czas wolny. To może być doskonała rozrywka zarówno dla par, jak i dla dużej rodziny lub paczki przyjaciół. Podczas, gdy nie każdy miłośnik żeglugi posiada własny jacht, z pomocą wychodzą firmy takie, jak www.naczarter.pl, umożliwiające wynajem wymarzonego jachtu za opłatą. Szeroka oferta dostępnych jachtów może z początku dezorientować mniej doświadczonego żeglarza, wystarczy jednak odpowiedzieć sobie na kilka podstawowych pytań, aby wybór stał się o wiele prostszy i bardziej przejrzysty.

 

Liczebność grupy

Przede wszystkim należy ustalić przed czarterowaniem, jak duża jest grupa osób, które wezmą udział w rejsie. Będzie to istotna informacja przy wyborze jachtu pod względem liczby kabin oraz koi, czyli miejsc do spania. Kabiny w jachtach najczęściej posiadają dwa miejsca do spania, choć zdarzają się też wyjątki. Warto upewnić się ile osób na pewno weźmie udział w rejsie, aby móc zapewnić im wystarczającą liczbę koi. Dodatkowo, istotna może okazać się liczba dostępnych łazienek. Jeśli w grupie płynących znajdzie się kilka kobiet, może się zdarzyć tak, że będą one potrzebowały większej intymności i tym samym większej liczby łazienek na jachcie. Warto również zastanowić się nad rozmieszczeniem osób w kabinach tak, by uniknąć ewentualnych konfliktów czy niedogodności.

jak-wybrac-jacht

Umiejętności załogi

Wybierając pomiędzy różnymi modelami jachtów istotna jest ocena własnych umiejętności żeglarskich oraz poziomu doświadczenia pozostałych członków załogi. Jeśli w trasę popłynie załoga o małym lub żadnym doświadczeniu żeglarskim lepiej jest wybrać mniejszy jacht, za to prosty w obsłudze i przede wszystkim bezpieczny, wyposażony w takie usprawnienia jak przykładowo bramka do kładzenia masztu, sprawdzony i niezawodny silnik czy rolfok na sztywnym sztagu. Wybór jachtu adekwatnego do umiejętności żeglarza jest niezbędny, aby czerpać przyjemność z wyprawy i nie zniechęcić się na przyszłość do żeglowania.

 

System rolowania

Standardowo każdy jacht wyposażony jest w rolowanie foka. Ostatnio coraz popularniejszy staje się również system rolowania grota. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie zwłaszcza dla mniej doświadczonej załogi, ponieważ podnosi to bezpieczeństwo żeglugi, a stawianie oraz zwijanie żagla nie wymaga od żeglarza wychodzenia z kokpitu. Wadą tego typu grota jest jego mniejsza sprawność ze względu na brak listew.

 

 Rezerwacja online – www.naczarter.pl

Po wyznaczeniu daty wyprawy warto zorientować się w dostępności jachtów. Sprawdzić dostępność oraz zarezerwować jacht można zarówno na miejscu, jak i za pośrednictwem nowoczesnego portalu www.naczarter.pl, którego rozbudowane funkcje pozwalają również obejrzeć stan wybranego jachtu na załączonych w galerii zdjęciach. Warto skorzystać z platformy, oferującej solidne i sprawdzone jachty, żeby czas spędzony na żegludze stał się niezapomnianą przygodą dla całej załogi. Zapraszamy na www.naczarter.pl .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


+ dziewięć = 14

Activ 8 © 2013 Frontier Theme