Góry jesienią są najpiękniejsze! Wybierz się na weekend z rodziną!

Urlop w górach zawsze jest atrakcyjny. Najpiękniejszą porą na ich zwiedzanie jest jednak jesień. Wtedy góry przyjmują najróżniejsze kolory, potrafią być nastrojowe i ekscytujące jednocześnie.

Góry ugoszczą każdego

Rodzinny wypad w góry może być przyjemny dla każdego z jej członków. Zarówno dzieci, jak i dorośli mogą odnaleźć wiele atrakcji i niespodzianek podczas przemierzania górskich szlaków. Złota polska jesień może być idealnym momentem do zorganizowania wycieczki. Właśnie w tym okresie góry wyglądają najpiękniej. Wówczas drzewa przyjmują całą paletę ciepłych, promiennych barw. Kojarzą się one z nastrojowością i delikatniejszą żółcią słońca, które nie świeci już tak mocno, jak podczas lata. Nawet błękit nieba oglądany podczas jesiennych spacerów w górach ma głębszy kolor. Warto poświęcić kilka chwil na zobaczenie tego zjawiska.

 

Może Białka Tatrzańska?

Jedną z najbardziej urokliwych miejscowości polskich gór jest niewątpliwie Białka Tatrzańska. Może zachwycić każdego, nawet najbardziej wymagającego turystę. Znajdują się tu zarówno czarujące leśne ścieżki, dobre do spokojnych wędrówek, jak i bardziej wymagające szlaki. Warto odwiedzić Białkę zwłaszcza jesienią, kiedy zaczyna się tzw. Redyk. To rokroczne święto pasterzy tatrzańskich, którzy zaczynają wracać z wypasu. Ich pobyt na hali zwyczajowo kończy się równo z dniem św. Michała Archanioła, czyli 29 września.

Po tradycyjnym święcie Podhala można wybrać się na wycieczkę po Szlaku Architektury Drewnianej. Jednym z punktów tego szlaku jest zabytkowy kościół św. Szymona Judy i Tadeusza, znajdujący się w Białce. Jeśli ktoś potrzebuje trochę mocniejszych wrażeń, zawsze może skorzystać z zorganizowanych wypraw samochodami terenowymi lub quadami. Ostatnio popularne są też integracyjne gry zręcznościowe i paintball. Jeśli planuje się korzystać z tego typu atrakcji, najlepiej wybrać miejsca noclegowe z jak najlepszą lokalizacją. Łatwy dojazd do wielu miejsc oferuje np. pensjonat dziubas.eu.

Niedawno, bo zaledwie 4 lata temu, w Białce Tatrzańskiej otworzono ciepłe baseny termalne „Terma Bania”. Są one szczególnie korzystne dla tych, którzy w ostatnim czasie podupadli na zdrowiu. Kąpiele w wodach termalnych mają terapeutyczne właściwości. Z drugiej strony nie powinno kojarzyć się Białki Tatrzańskiej tylko przez pryzmat wspinaczki lub obecności wód termalnych. Np. górska rzeka przepływająca przez Białkę, umożliwia uprawianie różnorakich sportów, w tym tych ekstremalnych. Organizuje się tam spływy kajakami górskimi i spływy pontonowe. W Białce odnajdą się też ci, którzy lubią przestworza – dobrze rozwinięte jest tam paralotniarstwo. 

 

Gdzie się zatrzymać?

Jeśli na urlop wyjeżdża się z rodziną, najlepiej wcześniej zarezerwować pewne i godne zaufania miejsca noclegowe. Dziubas.eu oferuje pokoje dwu- i trzy- osobowe. Do dyspozycji dla rodziny udostępnia się też basen i saunę. Jeśli ktoś wyrazi takie życzenie, pensjonat może zapewnić pełne wyżywienie lub tylko śniadanie.

Dobrze jest także wybrać miejsce z ładnym widokiem, dzięki któremu codzienne wstawanie i zasypianie będzie kolejną atrakcją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


6 + trzy =

Activ 8 © 2013 Frontier Theme