Czym kierować sie przy wyborze odzieżowych sklepów internetowych?

Za pośrednictwem internetu można dzisiaj zrobić wszystko – od zapłacenia rachunków, przez zamówienie pizzy, aż do zakupu ubrań czy książek. Z drugiej strony warto pamiętać o tym, że sieć to idealne miejsce dla oszustów. Internet zapewnia swojego rodzaju anonimowość, z drugiej strony przed negatywnymi skutkami zakupów online można się ustrzec. Przed dodaniem pięknej sukienki do “koszyka” warto zweryfikować kilka czynników świadczących o tym, że dany sklep działa uczciwie i legalnie.

Cztm kierować się przy wyborze sklepu on line

Zwróćmy uwagę na opinie

Wiele sklepów internetowych posiada możliwość wystawienia komentarzy i opinii przez dotychczasowych klientów. Mają one za zadanie zachęcić potencjalnych klientów do zakupu określonego przedmiotu, z drugiej strony mogą poddać w wątpliwość jakość produktu. Jeżeli nawet sklep nie posiada takiego systemu, nic straconego! Znajdujemy się bowiem w internecie, a jeśli firma posiada swoją stronę i e-sklep, znaczy to, że na pewno w sieci znajdziemy opinie na jej temat. Gdy jednak nie darzymy zbytnim zaufaniem internautów (bo często zdarza się, że firmy płacą ludziom tylko po to, aby pisali o nich pozytywne opinie), warto zwrócić się z prośbą o wyrażenie zdania na temat sklepu, na przykład do znajomych czy rodziny. Kiedy jest to na przykład sklep z odzieżą sportową, jak senseishop.pl, wiadomo, że prędzej o zdanie na jego temat zapytamy tych, którzy uprawiają jakiś sport i lubią e-zakupy.

 

Asortyment

Przeglądając stronę internetową sklepu, warto zwrócić uwagę na oferowane produkty. Jeśli w sklepie przeważa asortyment jednej, konkretnej firmy, możemy skorzystać z sieci, aby sprawdzić opinie o niej (lub, ponownie, spytać znajomych). Lepiej jednak, kiedy e-sklep posiada produkty nie jednej, a większej liczby firm – jeśli jest to jeden producent, może okazać się, że firma powstała tylko po to, aby reklamować tylko jego produkty. Sensei Shop to sklep mający w swojej ofercie produkty wielu znanych marek, takich jak na przykład Under Armour, Asics czy Adidas. Kupowanie odzieży przez internet jest o tyle ryzykowne, że może się okazać, iż wybraliśmy zły rozmiar. Dlatego dobrze, gdy na stronie danego produktu podany jest nie tylko jego rozmiar, ale także tabelka z rozmiarówką producenta. Wtedy, na podstawie posiadanej już odzieży, można sprawdzić, który rozmiar będzie pasował do nas najlepiej.

 

Koszty wysyłki

Równie ważne, co produkt, który zdecydujemy się kupić, jest koszt wysyłki. Często bowiem zdarza się, szczególnie przy tańszych przedmiotach, że koszt przesyłki przewyższa koszt zakupów. Owszem, bezpieczeństwo paczki jest bardzo ważne, jednak w momencie, kiedy za list polecony z jedną koszulką sprzedawca żąda zapłaty w wysokości piętnastu złotych, to musimy zdać sobie sprawę z tego, że jest to zwyczajna próba naciągnięcia. Szczególnie w momencie, kiedy firma hurtowo zajmuje się wysyłaniem paczek i ma podpisaną umowę z pocztą polską, co gwarantuje jej niższe ceny niż w przypadku zwyczajnego klienta.

Jeśli więc szukamy dobrego sklepu internetowego, musimy przede wszystkim poznać opinie o nim, zapoznać się z jego asortymentem oraz kosztami przesyłki. Są to właściwie kluczowe sprawy, gdy zależy nam produktach dobrej jakości oraz na braku jakichkolwiek problemów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


2 × jeden =

Activ 8 © 2013 Frontier Theme