Gdzie na narty we wrześniu i październiku?

Pitztal

Kto powiedział, że na zimę trzeba czekać do grudnia? Najwięksi pasjonaci nart i snowboardu na pewno z niecierpliwością czekają na pierwsze prognozy śniegu i wyjazdy na narty. Mamy dobrą wiadomość – specjalnie dla Was przygotowaliśmy zestawienie sześciu najlepszym narciarskich regionów świata, w których na narty możecie wybrać się już we wrześniu i październiku (niestety, brak Polski). Oto największe, najbardziej znane i bardzo tolerancyjne (jak na tą porę roku) stoki, na których możecie poszusować nawet we wrześniu:

 

1. Mattehorn Glacier Paradise – Szwajcaria

Jeden z największych i najbardziej kompleksowych kurortów narciarskich w Europie. Mowa o kurorcie Klein Matterholn, który znajduje się w okolicy tamtejszego lodowca. Kurort położony notabene 3480 metrów nad poziomem morza utrzymuje zimową temperaturę nawet latem – to sprawia, że śmiałkowie, którzy mają dość wylegiwania się na plaży, mogą wybrać się na letnie szusowanie na nartach lub desce.

Kompleks Mattehorn Glacier Paradise to blisko 8 kilometrów tras dla nowicjuszy, 14 kilometrów tras dla nieco bardziej zaawansowanych narciarzy i 3 kilometry tras dla profesjonalistów. Ponadto kurort zaprasza turystów do śnieżnego parku rozrywki. Mattehorn Glacier Paradise wchodzi w skład kurortów o nazwie Zermatt (łączna długość tras to 350 kilometrów).

 

2. Mont de Lans – Francja

Francja również ma swoje lodowce, na których na przełomie września i października spotkamy narciarzy. Les Deux Alpes to region narciarski, który łączy dwa lodowce – Mont de Lans oraz Girose. Narciarze docierają kolejką na wysokość 3568 metrów nad poziomem morza. Do dyspozycji maniaków szusowania oddano 8 rozbudowanych tras i dwa wyciągi.

 

3. Grande Motte – Francja

Zostajemy w kraju trójkolorowych, udając się na nieco niższy lodowiec o nazwie Grande Motte. Wyciąg dociera tam na wysokość 3456 metrów nad poziomem morza. Kurort znajduje się niedaleko miejscowości Tignes i należy do elity narciarskich ośrodków alpejskich. Kurort przygotował dla narciarzy 50 tras, z czego na początku sezonu czynne jest 10 (o łącznej długości 20 kilometrów). Uwaga – w sezonie letnim wyciągi czynne są tylko o godziny 7:00 do 13:00.

 

4. Hochjoch – Włochy

6 wyciągów i 9 tras to oferta dla narciarzy, którzy wybierają się w okolice południowego Tyrolu. To właśnie tam na lodowcu Hochjoch narciarze mogą praktycznie przez cały rok (z wyjątkiem maja i czerwca) oddawać się narciarskim uciechom. Prócz tras narciarskich i stoków, Hochjoch przygotował dla turystów śnieżny park i trasy do narciarstwa biegowego. Jedna z tras jest oświetlona i pozwala na szusowanie przez całą dobę. Na innych trasach szusowanie trwa od 7:00 do 13:00.

 

5. Hintertux – Austria

Hinterlux

Najlepsze kąski zostawiliśmy na koniec. Oto lodowiec Hintertux – jeden z najlepszych w Austrii i na całym świecie. Oferuje możliwość szusowania przez cały rok, udostępniając blisko 86 kilometrów tras dla narciarzy (w tym jedna aż 20 kilometrowa – trasa biegowa). W sezonie letnim część tras jest niedostępna (z powodu wyższej temperatury), jednak we wrześniu bez problemu będziemy mogli skorzystać z blisko 40 kilometrów tras i 12 wyciągów.

Trasy narciarskie znajdują się na wysokości 3200 metrów nad poziomem morza i zdaniem wielu narciarzy są najlepiej przygotowane na świecie. Ciągle ośnieżane (w sezonie letnim), szerokie, dobrze oznaczone. Ponadto na Hintertux działa jeden z największych zimowych parków rozrywki o nazwie Betterpark Hintertux. Sam lodowiec to istny park przyrody – wiele punktów widokowych, jedna z najwyżej położonych jaskiń i inne udogodnienia dla turystów. Na pochwałę zasługuje dostosowanie miejsc do użytku przez niepełnosprawnych (podjazdy i windy).

 

6. Pitztal – Austria

Ostatni już kurort w naszym zestawieniu. Pitztal to nazwa lodowca, który znajduje się w Tyrolu. Sezon narciarki zaczyna się tu z początkiem września i trwa do czerwca. Ośrodek jest dobrze przygotowany, oferuje wiele tras i atrakcji (między innymi najwyższy most wiszący dla pieszych w Europie).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


9 − = cztery

Activ 8 © 2013 Frontier Theme