epapieros – gadżet naszych czasów

Papierosy elektroniczne, na stałe zagościły w naszym kraju jak i na całym świecie. Z dużym powodzeniem budując błyskawicznie rozrastającą się społeczność. W związku z tym iż każdy nowoczesny palacz powinien być wyposażony w papieros elektroniczny, przedstawiam Wam poradnik, papierosów z nadajnikiem radiowym, Savoir vivre palacza i jaki model kupić aby być naprawdę modnym?

 

Historia epapierosów

  • Papierosy elektroniczne są stosunkowo nowym wynalazkiem, jednak początki sięgają lat 60tych, kiedy to produkt firmy Philip Morris okazał się pomyłką i absolutnie nie przyjął się na rynku.
  • Na początku lat 90tych, Philip Morris rozpoczął prace nad e-papierosem, tym sposobem powstał Philip “Eclipse” -prototyp papierosa bez dymu. Produkt ten jednak, zawierał tlenek węgla i zawierał nikotynę.
  • Rok 2004 to wprowadzenie na rynek Chińskiego produktu marki: “Ruyan” -  e-fajek.
  • W roku 2006, powstaje pierwszy e papieros z “prawdziwego zdarzenia” e-papieros „Ruyan V8, który wraz z rozwojem modelu, zostaje wyposażony w element grzewczy.

 

Warto wiedzieć

  • Blu Cigs “Smart Pack” – papieros elektroniczny z wyposażony w nadajnik radiowy, dzięki czemu jest w stanie, skomunikować się z innym, podobnym papierosem. Kiedy w promieniu 25 metrów, znajdzie się inny papieros elektroniczny, ten zaczyna świecić i wibrować :) Dzięki czemu mamy szansę poznać nowego palacza lub palaczkę..
  • IGO6 E-Papierosy – jest jednym z najlepiej sprzedających się papierosów elektronicznych w roku 2014, raport wg: www.ecigarettecn.pl . Zbudowany jest z eleganckiego srebrnego metalu, dzięki czemu sprawia wrażenie wysoko estetyczne, dodatkowo jego cena: 300 zł (średnia cena w momencie publikacji materiału), zachęca do zakupu.

Sprawdź e-papierosy w sklepie moj-fajek.pl – szybko i pewnie.

Gdzie wolno palić e-papierosy – Savoir vivre

Papierosy elektroniczne nie wydzielają dymu, więc teoretycznie można palić je, dosłownie w każdym miejscu. Czy rzeczywiście ?

Na analogicznie postawione pytanie, odpowiada Adam Jarczyński, dyrektor generalny Polskiej Akademii Protokołu i Etykiety, na łamach: logo24.pl.

Zagłębiając nieco temat, okazuje się, iż pomimo znikomej ilości dymu a właściwie to jego imitacji zapachowej, jaki wydziela papieros elektroniczny, nie bardzo powinno się go palić wszędzie, gdzie tylko mamy na to ochotę. Bywają sytuacje, kiedy nie powinno się opuszczać miejsca w którym się przebywa, np: w kinie itp.
Wówczas można dyskretnie zaciągnąć e-papierosa.

Nie mniej trzeba zachować zdrowy rozsądek, trudno wyobrazić sobie sytuację, kiedy jedziemy w odwiedziny do rodziny i w pokoju 3 miesięcznego dziecka i w jego obecności, zapalamy takiego papierosa..

 

Infografiki

Budowa i działanie papierosa elektronicznego

Jak działa e-papieros. ( Infografika: Krzysztof Szczygielski; Fot. Shutterstock)

Jak działa e-papieros. ( Infografika: Krzysztof Szczygielski; Fot. Shutterstock)

 

Pół żartem pół serio

infografika_alkohol_papierosy_sitkiewicz

Źródło: nfografika.wp.pl/title,Budzet-zarabia-na-nalogach-Polakow,wid,16066048,wiadomosc.html

2 Comments

Add a Comment
  1. Według badań te papierosy wcale nie są takie bezpieczne, pewnie dlatego że jeszcze nie przeprowadzono badań długoterminowych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


4 × osiem =

Activ 8 © 2013 Frontier Theme