Rozpoznajemy typ swojej cery i dobieramy kosmetyki

hans-boodt-1006031_1920

Można wymienić cztery typy cery: sucha, normalna, tłusta, mieszana. Profesjonalna kosmetyczka powinna zdawać sobie sprawę z tego, że ważne jest odróżnienie odpowiedniej cery i dobranie odpowiednich kosmetyków.

 

Rodzaje cery

 

Cera normalna – jest ona bardzo rzadko spotykana zwłaszcza u osób dorosłych. U dzieci można ją spotkać bardzo często. Nie ma ona defektów, jest odporna na warunki atmosferyczne, nie ma widocznych naczyń krwionośnych. Jest to cera gładka, matowa napięta i jędrna. Z czasem cena się zmienia i robi się sucha, dlatego tak ważne jest stosowanie klasycznych kosmetyków dziecięcych w tym mydła przetłuszczonego. Zachowanie odpowiedniej cery wymaga sporych zabiegów w tym używania bardzo dobrych kosmetyków.

 

Cera sucha, kiedy jest cienka, matowa i jasnoróżowa oraz mało elastyczna to na pewno mamy cerę suchą. Na takie cerze bardzo często pojawiają się przebarwienia i lekko widoczne naczynka. Sucha cera powoduje o wiele szybsze starzenie się, a pierwsze zmarszczki widać już, kiedy mamy dwadzieścia lat. Sucha cera to cecha najczęściej wrodzona, ale można też ją nabyć w wyniku złego doboru kosmetyków. Zła pielęgnacja może prowadzić właśnie do takich efektów. Skóra potrzebuje witamin czy kwasu hialuronowego.

Cera tłusta – jest bardzo błyszcząca, chropowata i nierówna. Wolno się starzeje i nie ulega wysuszenie. Pory są bardzo dobrze widoczne. Twarz jest mocno świecąca się i to jest największy problem. Codzienne pielęgnacja i oczyszczania oraz nawilżanie jest bardzo ważne.

Cera mieszana – to połączenie cery tłustej i suchej w jednym. Czoło, nos i broda są świecące jak w przypadku skóry tłustej. Taka skóra jest bardzo trudna do pielęgnacji i wymagana zachowania odpowiedniej harmonii pomiędzy dobrym nawilżeniem, a przeciwdziałaniem nabłyszczaniu. Trzeba posiadać dwa kremy o różnych właściwościach, twarz musi być myta kosmetykami przystosowanymi do skory wrażliwe. Co jakiś czas przydatna będzie maseczka nawilżająca, która pomoże w skutecznej pielęgnacji tej wymagającej cery?

 

Jeśli dbasz o zdrowie i urodę klientek odwiedzających twój gabinet, to z pewnością wybierzesz mensabeauty.pl – ampułki do zabiegów przeznaczone dla profesjonalnych kosmetyczek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


osiem + = 16

Activ 8 © 2013 Frontier Theme