Jak rozróżnić rodzaj cery

Kobiety bardzo często mają problem z rozróżnieniem rodzaju cery jaką posiadają. A jest to dla nich bardzo ważne ponieważ tylko w ten sposób mogą dostosować i dopasować dla siebie, odpowiednie kosmetyki do tak zwanej codziennej pielęgnacji. Postaramy się ułatwić każdej z was en proces i opisać w kilku zdaniach każdy rodzaj cery. Jednak jeżeli nadal wystąpią problemy z rozróżnieniem to najlepszym sposobem, który da pewność będzie wizyta u kosmetyczki. Najlepiej doświadczonej i prowadzącej własny zakład kosmetyczny.

8744409918_1a0d320bd4_z

Cera mieszana – jest połączeniem cery suchej oraz tłustej. Przysparza najwięcej problemów podczas codziennej pielęgnacji. Najlepiej stosować tutaj oddzielne preparaty w różnych okolicach twarzy. Tylko w ten sposób można w jakim stopniu ujednolicić wygląd i odcienie charakterystyczne dla dwóch cer. Przydadzą się tutaj preparaty do tak zwanej cery wrażliwej. Pomocna może również być maseczka nawilżająca, która zostanie użyta raz na jakiś czas. Do tego wszystkiego po prostu trzeba się przyzwyczaić.

Cera sucha – jest dość kłopotliwa z racji tego, że bardzo szybko się starzeje. I bez odpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych bardzo trudno utrzymać ją w dobrej kondycji. Należy dodać, że tutaj nie wystarczy sama pielęgnacja zewnętrzna. Przy cerze suchej zaleca się stosowanie odpowiednio dobranych preparatów witaminowo-mineralnych. W przeciwnym wypadku już w wieku dwudziestu lat w okolicach oczu mogą zacząć pojawić się zmarszczki.

Cera normalna – jest bardzo odporna i jednocześnie niezwykle delikatna i elastyczna. Występuje przeważnie u dzieci, a u dorosłych przekształca się po prosu wraz z biegiem czasu w suchą cerę, aby zahamować ten proces należy do pielęgnacji używać delikatnych dziecięcych preparatów, które znakomicie wpływają na ten rodzaj cery.

Cera tłusta – jest dość błyszcząca, a to wielu osobą przeszkadza, jednak ten rodzaj cery starzeje się najwolniej i nie traci swoich walorów wraz z upływem lat przy odpowiedniej pielęgnacji. Jednak trzeba o to zadbać i codziennie poddawać skórę oczyszczaniu oraz odpowiedniemu nawilżaniu. Tylko w ten sposób uniknie się błyszczenia i wysychania.

Sprawdź kosmetyki spa na phyris.mensabeauty.pl – jakość potwierdzona badaniami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


− cztery = 5

Activ 8 © 2013 Frontier Theme