Problemy ginekologiczne kobiet

pregnancy-1000417_1920

Czy kobiety zgłaszają się o wiele częściej z jakimiś problemami ginekologicznymi? Czy są takie schorzenia, które trzeba konsultować o wiele częściej z lekarzem? Problemów oczywiście jest mnóstwo i nie dałoby się ich wszystkich od razu opisać, dlatego opiszemy tylko kilka z nich.

 

Infekcje

 

Drogi rodne narażone są na bardzo czesze infekcje. Może to być zapalenie grzybiczne, bakteryjne, a nawet wirusowe lub pasożytnicze. Ilość kobiet, które mają z tym problemy jest naprawdę bardzo duża. Nie ma tutaj granicy wieku, bo z tym problemem przychodzą różne kobiety.

 

Co sprawia, że pojawiają się tak często infekcje? Anatomiczna blisko cewki moczowej i odbytu, miesiączkowanie, że wypłukana bielizna czy zbliżenia z partnerem. Mogą również być czynniki mechaniczne takie jak ciała obce w tym tampony.

 

Można zastosować wiele mechanizmów, które będą chroniły nasze drogi rodne przez chorobami. Można tutaj wymienić między innymi: mechaniczne, biochemiczne, biologiczne, bakteryjne.

 

Niestety nie zawsze te mechanizmy działają i wtedy nie pozostają nic innego jak zgłosić się do lekarza. Kiedy powinnyśmy to zrobić?

 

- kiedy pojawi się świąd, pieczenie,

- podrażnienie, zaczerwienienie pochwy i sromu,

- zmieni się kolor wydzieliny z pochwy oraz zapach,

- oddawanie moczu stanie się bolesne,

- pojawią się różnego rodzaju wykwity w tym pęcherzyki.

 

Tylko dokładnie badania są wstanie pomóc lekarzowi w określeniu, do jakiej infekcji dokładnie doszło. To pozwoli na dobranie skutecznej metody leczenia.

 

Zaburzenia miesiączkowe

 

Wiele kobiet ma problemy z nieregularnymi miesiączkami. Kiedy możemy mówić o zaburzeniach związanych z miesiączką:

 

- brak miesiączki,

- bardzo rzadkie miesiączki,

- częste miesiączki,

- zbyt skąpe miesiączki,

- zbyt obfite miesiączki,

- bolesne miesiączkowanie,

- plamienia pomiędzy miesiączkami.

 

Bóle w podbrzuszu

 

Jeśli nie ustępują nawet po zastosowaniu najlepszych leków rozkurczowych wymagają pójścia do lekarza, takiego jak ginekolog ursus . Nie można bagatelizować tego problemu i wszystkie zganiać na bolące jajniki, bo często przyczyna leży w innym miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


× trzy = 27

Activ 8 © 2013 Frontier Theme