Czy warto stosować zamienniki kapsułek do kawy?

Tytułowe pytanie mogą zadawać ludzie, którzy korzystają z ekspresów do kawy na tak zwane kapsułki kawowe. Sprzęty te zostały wymyślone przez producentów kawy, którzy chcieli ułatwić sposób przygotowywania tego wspaniałego trunku. Niestety, technologia i wygoda ma swoją cenę – kapsułki w oryginalnym wydaniu stały się bardzo drogie.

Nim porzucimy wygodę i łatwość parzenia kawy z ekspresu, pragniemy przedstawić sklep kapsulkakawy.pl, gdzie znajduje się bogata oferta na kapsułki do kawy. Jednak nie są to zwykłe kapsułki kawowe – w sklepie znajdziemy zamienniki, które jakością bez problemu dorównują oryginalnym odpowiednikom.

486-zestaw_klas

Foto: kapsulkakawy.pl

Czy warto stosować zamienniki kapsułek do kawy? Czy nie stracimy przez to na smaku, jakości oraz walorach aromatycznych? Odpowiedź jest prosta – nie. Zamienniki są tworzone tak ,jak oryginalne kapsułki. Nie są jednak sygnowane marką firm, które wiodą prym w dziedzinie kawy (między innymi tych firm, które produkują ekspresy na kapsułki do kawy). To główny powód, dlaczego cena zamienników jest mniejsza. Zatem nie warto przepłacać.

Co ciekawe, wielu baristów także potwierdza, że często wykorzystuje zamienniki. Kolejnym plusem takiego rozwiązania jest większa oferta.

Reasumując – nie wszystko, co oryginalne i drogie jest lepsze, niż tańsze zamienniki. W przypadku zamiennych kapsułek do kawy jest zupełnie odwrotnie. Oczywiście nie negujemy tradycyjnych i oryginalnych kapsułek, jednak uważamy, że ich cena jest stanowczo za wysoka. Producenci często podkreślają, że ekspresy do kawy działają tylko z określonymi kapsułkami, wykorzystując w ten sposób zwykłych smakoszy kawy. Dobrze, że istnieją zamienniki, które dają nie tylko więcej opcji smakowych, ale także kosztują mniej.

 

Sprawdź ofertę kapsulkakawy.pl – włoskie kapsułki do ekspresu, systemu Nespresso.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


4 + siedem =

Activ 8 © 2013 Frontier Theme