Wprowadzenie do kinesio tapingu

Kinesio taping wykorzystuje metodę naklejania specjalnych plastrów w celach terapeutycznych, leczniczych, rehabilitacyjnych i profilaktycznych. Używany jest w medycynie tradycyjnej i sportowej.

 

Czym są plastry do kinesio tapingu?

Plastry i taśmy wykorzystywane w tzw. plastrowaniu dynamicznym, czyli właśnie w kinesio tapingu, są wykonane w 100% z bawełny wysokiej jakości. Są w pełni naturalne i pozbawione jakichkolwiek farmaceutyków. Struktura i grubość taśmy (przypominające ludzką skórę) pozwalają skórze oddychać, dzięki czemu nie ma zagrożenia powstania odparzeń. Wewnętrzna strona taśmy pokryta jest, reagującym na ciepło, klejem akrylowym, nie powodującym podrażnień. Po naklejeniu zalecane jest potarcie taśmy (by klej szybciej się zawiązał i połączył ze skórą).

 

Działanie plastrów i metoda naklejaniac8c86af6da8aa563c26044bd6c8d1077

Plastry nakleja się na suchą, gładką i czystą skórę. Jeśli miejsce, w którym planujemy naklejenie plastra jest mocno owłosione, to należy przed aplikacją dobrze je wygolić. Plastry stosuje się w celu łagodzenia bólu, wzmocnienia mięśni i stawów oraz usprawnienia działania układu limfatycznego. Taśmy oddziaływają na tzw. zakończenia Ruffiniego, które są receptorami czucia głębokiego, zmniejszając intensywność odczuwania bólu. Dzięki lekkiemu napięciu skóry, zwiększa się przestrzeń między skórą właściwą a powięzią (błoną osłaniająca mięśnie), co powoduje usprawnienie pracy układu limfatycznego. Zwiększa się ilość i prędkość przepływającej limfy, co skutecznie usuwa wszelkie zastoje, zmniejsza stany zapalane oraz redukuje krwiaki podskórne. Jednocześnie dochodzi do rozluźnienia mięśni, zmniejszenia ich napięcia oraz prawidłowego ułożenia stawów, w razie ich alokacji.

Plastry naklejamy na nadwyrężone miejsce. Można je stosować na całym ciele (łącznie z twarzą).

 

Zastosowanie taśm

Taśmy do tapingu wykorzystywane są w medycynie sportowej, w rehabilitacji i fizjoterapii, po urazach i w przypadku kontuzji, po przebytych operacjach i zabiegach, a także profilaktycznie, np. podczas długich podróży bądź w przypadku osób prowadzących siedzący tryb życia. Dzięki temu, że plastry są całkowicie naturalnym sposobem łagodzenia bólu, to mogą być stosowane również przez kobiety w ciąży.

 

Sprawdź kinesiotaping kolano, bark, plecy w sklepie Kinesio.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


1 + pięć =

Activ 8 © 2013 Frontier Theme