Innowacje sprzętu sportowego

Hyperice

Przyjęło się, że jedną czynność każdy człowiek może wykonywać na różne sposoby. Jedni uprawiają sport bez gadżetów sportowych, inni próbują uprzyjemnić sobie każdą chwilę spaceru, biegu lub jazdy rowerem inwestując w nowinki technologiczne, które spełniają (lub czasami nie) swoje zadanie i poprawiają wygodę, efektywność treningu, jednocześnie przekładając się na poprawę samopoczucia sportowca. Najlepsze jest to, że z nowinek sprzętu sportowego mogą korzystać nie tylko profesjonalni sportowcy, ale także zwykli amatorzy. Pod warunkiem, że prototypy trafiają do masowej produkcji.

Dziś postanowiliśmy zaprezentować Wam najciekawsze prototypy sprzętu sportowego, które dostępne są dla zwykłych śmiertelników. Posłużmy się w tym celu rankingiem ISPO BRANDNEW, który od pokoleń stara się promować najciekawsze projekty sportowe. Tym razem zadowoleni będą kajakarze, rowerzyści oraz wszyscy, którzy oddają się przyjemnościom fitness.

Oru Kayak

To pierwsza propozycja dla tych, którzy lubią innowacje. Oru Kayak to zwycięzca jednego z rankingów ISPO. Składany kajak o długości 3,6 metra pochodzi z USA. Waży jedynie 12 kilogramów, jest składany, jednocześnie nie tracą właściwości typowych kajaków. Dodatkowo jest prześwitujący, co pozwala na bezproblemowe transportowanie najróżniejszych kajakowych gadżetów pod pokładem.

Pubpedals

Wynalezione w Kanadzie, pomagające każdemu przełajowemu rowerzyści. Któż nie zna problemu związanego z wyczynową jazdą po górskich bezdrożach i chwilowej konieczności zejścia z roweru? Buty rowerowe nie bardzo nadają się na spacer do sklepu, na stację lub na jakikolwiek inny kontakt z czymś, co nie jest pedałem rowerowym. Problem rozwiązują Pubpedals, innowacyjne nakładki na pedały, które zatrzymują właściwości sportowych butów, jednocześnie gwarantując możliwość przełajowej jazdy w zwykłych adidasach. Pubpedals pasują do niemalże wszystkich rodzajów rowerów. Ponadto producent zadbał o to, aby każdy z klientów mógł wybrać swój kolor nakładek.

Hyperice

Gadżet o dość majestatycznej nazwie pochodzący z Francji. ISPO doceniło innowacyjność twórców specjalnych nakładek na ciało, które mają za zadanie odciążać stawy za pomocą zimnych okładów. Hyperice to nic innego jak bandaże na nogi, ręce, stawy i inne części ciała. Innowacja polega na tym, że w Hyperice znajdują się neoprenowe kompresy z wkładkami wypełnionymi lodem. Dodatkowo twórcy zadbali o odpowiedni zawór, który odpowiada za wymianę gorącego powietrza i gazów powstałych w wyniku wysiłku fizycznego. Idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy biegają, ćwiczą fitness lub po prostu pocą się. Hyperice zadba o to, aby trening był efektywniejszy, milszy i okraszony lodowatym podmuchem, którego w chwilach wysiłku tak bardzo brakuje.

Wszystkie wymienione produkty z prototypów przerodziły się w produkty wytwarzane seryjnie. Oczywiście nie należą do najtańszych, ale swoją innowacją eliminują wiele dokuczliwości, które mogłyby przeszkadzać w treningu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


+ 3 = dwanaście

Activ 8 © 2013 Frontier Theme