Jak zacząć samodzielnie skakać ze spadochronem?

Skoki spadochronowe cieszą się obecnie coraz większym powodzeniem – skaczą młodsi i starsi, a niektórym tak podoba się ta aktywność, że postanawiają związać się z nią na dłużej. Jak można w związku z tym zacząć skakać samodzielnie?

Na początek najlepszym rozwiązaniem na bliższe zapoznanie się z podniebnymi lotami są skoki tandemowe. Są to skoki, z których skorzystać może praktycznie każdy, wystarczy tylko wykupić bilet i zgłosić się danego dnia na lądowisko, żeby spełnić swoje marzenie i sprawdzić odwagę. Skoki w tandemie odbywają się wspólnie instruktorem i w związku z tym nie wymagają żadnego doświadczenia, udziału w szkoleniach, wizyt u lekarza czy specjalnych treningów. Gdy po skoku tandemowym chcesz jeszcze, pomyśl o szkoleniach AFF.

jak-zaczac-skakac-na-spadochronie

Szkolenia AFF – najlepsze dla początkujących

Obecnie szkolenia AFF – Accelerated FreeFall, czyli przyspieszona nauka swobodnego spadania to najszybszy sposób na samodzielne skakanie bez instruktora. Głównym celem szkolenia AFF jest przygotowanie studenta do bezpiecznego wykonywania skoków z wysokości 4000 metrów. Podczas szkolenia można nauczyć się swobodnego spadania, pilotowania spadochronu, a także zasad bezpieczeństwa oraz obowiązujących procedur awaryjnych.

Szkolenia AFF dzielą się na część teoretyczną i praktyczną. Podczas nauki teorii uczestnik dowiaduje się więcej o skokach od doświadczonych instruktorów. Po zakończeniu części teoretycznej przechodzi się już do samych skoków. Początkowo odbywają się one w asyście dwóch instruktorów, potem jednego, aby w końcu student mógł skoczyć samodzielnie pod nadzorem naziemnym. Zwykle następuje to po 5-7 skokach.

Po ukończeniu szkolenia AFF skoczek może już skakać bez asysty, ale jednocześnie aż do momentu uzyskania odpowiedniego świadectwa kwalifikacji czy też innego dokumentu potwierdzającego licencję skoczka, za jego bezpieczeństwo odpowiada instruktor. Szkolenie AFF to w związku z tym dobre wprowadzenie do otrzymania międzynarodowych uprawnień.

Ile kosztuje szkolenie AFF i gdzie je odbyć?

Szkolenia AFF nie należą do zbyt tanich, ale wysoka cena związana jest głównie ze sporą liczbą skoków do wykonania. Zwykle trzeba przygotować się na wydatek rzędu 4000-5000 złotych za całość. Trzeba również opłacić dodatkowe ubezpieczenie w kwocie około 100 złotych.

Zajęcia organizowane są przez szkoły spadochronowe z całego kraju. W swojej ofercie posiada je między innymi szkoła Skydive, która organizuje je w swojej bazie w Kruszynie pod Włocławkiem. Więcej można dowiedzieć się pod adresem: http://www.skydive.pl/szkolenia-aff/.

Zapisanie się na szkolenie AFF to w związku z tym najlepszy sposób na rozpoczęcie swojej profesjonalnej przygody ze spadochroniarstwem!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


sześć × 5 =

Activ 8 © 2013 Frontier Theme