Jak zacząć biegać?

bieganie

Bodźców motywujących do tego, aby zacząć dbać o swoje ciało jest wiele. Każdy, kto myśli o rozpoczęciu treningu ma własne, osobiste motywacje i argumenty, które go wspierają. Zwykle chodzi o wygląd, stracenie zbędnych kilogramów lub zdrowe spędzenie wolnego czasu.

Bieganie to idealny trening, który spełnia znaczącą część wymagań stawianych przez potencjalnych sportowców – amatorów. Podczas biegania organizm dość szybko się męczy, spala dużą ilość zbędnej tkanki tłuszczowej i zapewnia nam zdrowy ruch. Przy okazji możemy podziwiać okolicę, słuchać muzyki, rozmawiać z innymi biegającymi. Pieczemy wiele dietetycznych i sportowych pieczeni na jednym ogniu. Wcielmy się w rolę amatora, który dopiero zaczyna przygodę z bieganiem.

 

Od czego zacząć?
Zaczynamy od kupienia sportowych butów do biegania. W sklepach sportowych często ustawiane są bieżnie, aby osoby biegające mogły przymierzyć i sprawdzić, czy założony na ich stopach model sprawdza się podczas biegu. Oczywiście profesjonalny ubiór także jest potrzebny, ale zakup dodatkowych akcesoriów polecamy tym, którzy pierwsze biegi mają za sobą. Wtedy właśnie przekonujemy się, czy bieganie to nasza pasja, czy też tylko słomiany zapał.

Miejsce – wybór miejsca jest bardzo ważny. Zwykle są to parki lub inne miejskie krajobrazy. Bieganie po lesie i dróżkach polnych również się sprawdzi. Warto jednak zwrócić uwagę na początkowe tempo biegania. Jeżeli założymy, że w określonym przez nas czasie mamy dobiec do pewnego miejsca, bez przygotowania fizycznego, szybko okaże się, że bieganie jest bardziej zabójcze, niż zdrowe. Początkujący powinni przeplatać bieg z marszem – ciało musi przyzwyczaić się do poważnego wysiłku fizycznego.
Na koniec pozostaje nam określenie celu biegania. Dla przyjemności, aby schudnąć, aby zabić nudę – nie ważne. Ważne, aby cel przyświecał nam każdy bieg i sprawiał, że będziemy myśleć z utęsknieniem o kolejnym treningu.

——————————————————————————————————–

Przeczytaj też: Jak wybrać buty do biegania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


× 8 = szesnaście

Activ 8 © 2013 Frontier Theme