Skarpety kompresyjne CEP

Nie każdy biegacz jest okazem zdrowia. Pomimo uprawiania sportu, częstą przypadłością biegaczy są np. żylaki i bolesne obrzęki. Wszystko to za sprawą siedzącego trybu życia w ciągu dnia i intensywnych treningów przed lub po pracy. Nogi wciąż są skierowane w dół i nie mają okazji na potrzebną im regenerację i wspomożenia układu krążenia. Taką możliwość dają skarpety kompresyjne marki Cep.

Sport. Runner.

Działanie kompresyjne, czyli jakie?

Skarpety kompresyjne stworzone są tak, aby anatomicznie dopasowywały się do kształtu stopy i łydki. Działają na zasadzie stopniowej kompresji, czyli ucisku. Mocniej uciskają w partiach dolnych, by pobudzić krążenie do sprawniejszej pracy, natomiast zmniejszają ucisk na górze, by krew mogła swobodnie płynąć ku górze. Wspomaganie układu krążenia przyczynia się do lepszego dotlenienia mięśni, zmniejszenia ilości odkładanego kwasu mlekowego w mięśniach, lepszej ich pracy oraz szybszej regeneracji.

 

Z czego są zrobione?

Skarpety dla biegaczy firmy Cep zrobione są z najwyższej jakości szybkoschnących materiałów, wzbogacanych jonami srebra, które wspomagają niwelowanie powstawania nieprzyjemnych zapachów. Materiał jest o strukturze oczek, co pozwala skórze swobodnie oddychać i zapobiega nadmiernego nagrzewaniu. Dodatkowo wyścielone są w miejscach newralgicznych, by odpowiednio chronić stopę. Dla lepszej widoczności i większego bezpieczeństwa na drodze stworzone są modele w kolorach neonowych, fluorescencyjnych.

 

Przydatne wskazówki

Istotny jest niezwykle odpowiedni rozmiar skarpet. Aby dopasować skarpety musimy zmierzyć obwód łydki w jej najszerszym miejscu. Tylko w ten sposób zapewnimy sobie odpowiednią ochronę i wspomaganie.

 

Ważny jest również sposób zakładania skarpet. Tego typu skarpety najlepiej zakładać na nogi, które przez pewien czas były uniesione w górę, przez co krew mogła odpłynąć ku sercu. Jeśli biegasz rano, zakładaj skarpety tuż po przebudzeniu, zanim opuścisz nogi z łóżka na ziemię.

 

Sprawdź stabilizatory stawu kolanowego na http://sportmed24.pl/pl/c/Stabilizatory-kolana/22 – zawsze aktualna oferta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


cztery + 4 =

Activ 8 © 2013 Frontier Theme