Niezastąpione produkty medycyny sportowej

Uprawianie sportu jest w dzisiejszych czasach niezwykle modne, co z oczywistych względów bardzo cieszy. Powinno być ono jednak odpowiedzialne i przemyślane, bo nie każdego rodzaju wysiłek fizyczny jest dla ludzkiego organizmu pożyteczny. Na szczęście świadomość społeczeństwa rośnie, a dostępność akcesoriów wspomagających uprawianie sportu jest coraz większa.

Co mamy do wyboru?

Na rynku medycyna sportowa oferuje  mnóstwo specjalistycznych produktów. Oto kilka najważniejszych z nich:

odzież kompresyjna (skarpetki, opaski, kombinezony, spodenki, koszulki itd.)
stabilizatory ortopedyczne, tzw. ortezy (na kostki, kolana, szyję itd.)
ochraniacze sportowe (np. piłkarski ochraniacz na goleń)
taśmy do tapingu kinestetycznego

Odzież kompresyjna

Specjalistyczna odzież kompresyjna ma za zadanie wspomóc nasz organizm przed wysiłkiem, w jego trakcie, a często także i po. Przede wszystkim usprawnia krążenie, przyśpiesza metabolizm, zapobiega nadmiernemu gromadzeniu się wody, przyśpiesza regenerację oraz zwiększa ogólną wydolność organizmu. Dzięki lekkiej stabilizacji zapobiega powstawaniu kontuzji na skutek przeciążenia.

504151_63718660

Stabilizatory ortopedyczne

Pełnią funkcję wspomagającą ochronę przed kontuzjami, jak też pomagają wrócić do formy po kontuzji. Utrzymują ochraniany staw w pozycji nieruchomej (podobnie jak gips), ale umożliwiając jednocześnie normalne poruszanie się. Doskonale przepuszczają powietrze, ale utrzymują odpowiednią temperaturę w miejscu ochranianego stawu.

Ochraniacze sportowe

Jak sama nazwa wskazuje, ochraniacze mają za zadanie ochronić sportowca przed wystąpieniem możliwych kontuzji. Chronią miejsca szczególnie narażone na nie. Każda dziedzina sportowa posiada własny zestaw miejsc wrażliwych.

Taśmy do tapingu kinestetycznego

Pełnią podobną funkcję jak odzież kompresyjna oraz ortezy. Poprawiają krążenie oraz drenaż limfy, stabilizują stawy, redukują ból lub nadwrażliwość czuciową w skórze i mięśniach, regulują gospodarkę wodną. Występują w postaci pojedynczych plastrów lub długich taśm.

Co wybrać?

W zależności od tego czy uprawiamy sport zawodowo czy tylko hobbistycznie możemy wybrać część z tego zestawu lub zaopatrzyć się we wszystko. Sama dziedzina sportu również ma wielkie znaczenie. O ile nie nabawiliśmy się jeszcze kontuzji w zupełności wystarczy parę najważniejszych ubrań kompresyjnych, które wspomogą nas w naszym wysiłku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


siedem × = 21

Activ 8 © 2013 Frontier Theme